Afyonkarahisar

Navštívil/a som
Pridať hodnotenie

Počet obyvateľov: 186 991
Región: Egejský región | Počet obyvateľov: 186 991

Názov Afyon Kara Hisar znamená doslova v turečtine ópium čierny hrad. Je to odvtedy, odkedy tu bolo pestovanie ópia široko rozšírené a takisto sa tu nachádza zámok na čiernej skale. Mesto je známe aj jednoducho ako Afyon, i keď názov Afyonkarahisar sa používa v úradnom styku už od jeho schválenia tureckým parlamentom v roku 2004.

V súčasnej dobe je Afyon známy pre svoj mramor. V roku 2005 bolo v provincií Afyon známych 355 lomov vyrábajúcich kvalitný biely kameň. Poznateľný je aj ďalšími náležitosťami: sucuk-om, čo sú vynikajúce korenené klobásy, kaymak-om, čo je delikátna biela smotanová alebo medová turecká pochúťka a množstvom ručných tkanín.

Mesto je prirodzenou križovatkou na trase z Ankary do Izmiru a z Istanbulu do Antalye. Práve vďaka tejto polohe je zastavenie sa v Afyone pre turistov veľmi populárne.Máte super fotky z mesta Afyonkarahisar?

Prípadne sa potrebujete niečo opýtať ostatných cestovateľov?

Vytvorte si u nás profil, označte si miesta, ktoré ste navštívili, zdokumentujte si svoje výlety, pridajte fotky či hodnotenia a diskutujte vo fóre :)

Vytvoriť profil (zaberie to menej ako 30 sekúnd)
Tu som bol