Múzeum zdravia v külliye Bajazida II.

Navštívil/a som
Pridať hodnotenie

Región: Marmarský región | Mesto: Edirne

Časť komplexu sultána Bajazida II. tvorí v Edirne múzeum zdravia. Toto múzeum bolo v roku 2004 ocenené ako Európske múzeum roka za jeho ilustrácie terapií a nácvikov, ktoré sa tu vykonávajú. Ako jedna z najdôležitejších osmanských nemocníc bola prevádzkovaná v rokoch 1488-1909 najmä na pomoc a vzdelávanie študentov medicíny, pričom muzikoterapia sa tu začala využívať už od roku 1652- keď ešte mentálne chorí ľudia boli v Európe stále upaľovaní zaživa. Súčasť komplexu zahŕňa mešita, kúpele, lekárska škola, vývarovňa pre sociálne slabšie prípady a nemocnica.

Desaťčlenná kapela tu hrávala špecifické melódie na liečbu najrozličnejších ochorení od ochrnutia po búšenie srdca. Vzhľadom na to, že celý liečebný proces bol vykonávaný iba v jedinej miestnosti, nemocnica tak potrebovala menej pracovníkov. Týmto spôsobom sa vytvoril prvý centralizovaný nemocničný systém. Najčastejšie zvuky používané pri terapií bolo zurčanie vody a tečúcej fontány.

Špeciálne pre turistov lekárov, študentov medicíny alebo jednoducho ľudí zaujímajúcich sa o zdravie a ozdravné procesy je toto múzeum ideálnou pamiatkou na navštívenie v Edirne.Surf camp Azores

Surf camp Azores

Potrebuješ sa niečo opýtať ostatných cestovateľov?

Alebo máš super fotky z objektu Múzeum zdravia v külliye Bajazida II.?

Vytvor si profil a pridaj ich práve sem!Ak nemáš facebook, pokračuj na klasickú registráciu.
Tu som bol